MISJA

Naszą misją jest przybliżanie ludziom sztuki współczesnej, zachęcanie do kupowania prac artystów różnych pokoleń tworzących dobrą, niebanalną sztukę z najwyższej półki. Według tego klucza dobieramy artystów i reprezentujemy ich na rynku. Inwestujemy w rozwój ich sztuki i do tego namawiamy również naszych klientów. Staramy się skupić wokół galerii środowisko kolekcjonerów, znawców sztuki ale także zarażać amatorów, osoby nie znające się na tej dyscyplinie naszą miłością  do sztuki i znajdowaniem wielkiej przyjemności w życiu jaką jest obcowanie ze sztuką.


 

CO NAS WYRÓŻNIA

Stawiamy na porozumienie sztuk pięknych i projektowych, współpracujemy z architektami wnętrz i pracowniami renowacji mebli z okresu modernizmu. Tworzymy wizualizacje komputerowe pomieszczeń z propozycjami wybranych obrazów. Aktywnie poszukujemy odbiorców promowanej przez nas sztuki poprzez udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, konferencjach, targach. W naszej galerii wprowadziliśmy konwencję „żyjącej” wystawy ze zmieniającą się co kilka tygodni ekspozycją i zachęcamy do jej regularnego odwiedzania. Wszystko po to aby udostępnić szerszej publiczności tę niełatwą w odbiorze sztukę i przysłużyć się do lepszego jej zrozumienia.

 

PROFIL GALERII

Alfa Studio jest galerią komercyjną, finansującą się samodzielnie, pozyskującą dzieła sztuki z własnych środków. Promujemy i popularyzujemy polską sztukę współczesną, dysponujemy własną kolekcją prac cenionych, żyjących artystów z różnych pokoleń oraz obrazami klasyków współczesności, przedstawicieli awangardy, znanych i uznanych, popularnych obecnie na kolekcjonerskim rynku. W malarstwie zachwyca nas głównie abstrakcja i jej wszelkie, niezwykle  interesujące odmiany. Bogactwo stylów jakie wykształciła pozwala nam na ciągłe poszukiwania.ARTYŚCI

Współpracujemy z kilkoma aktywnymi, zaangażowanymi twórczo artystami. Z każdym z nich jesteśmy w stałym kontakcie, rozmawiamy i poszukujemy wspólnych inicjatyw. Dbamy o prezentowanie aktualności z ich twórczego życia i na bieżąco udostępniamy je publiczności w naszej galerii. Ich prace odwołują się bezpośrednio lub są kojarzone z polską sztuką awangardową. Przypominamy dzięki nim, że polski abstrakcjonizm w najlepszym wydaniu wciąż żyje, rozwija się i jest świetny.