Galeria sztuki współczesnej i designu, której działalność oparta jest na nowatorskim podejściu do sztuki i architektury wnętrz. Posiadamy doświadczenie projektowe i wiedzę o sztuce. O wnętrzu myślimy holistycznie, budując synergię między dziełem sztuki, meblem, wyposażeniem a przestrzenią, w której się znajdują. Naszym celem jest osiągać spójność stylistyczną i wizualną aranżacji we wnętrzach wypełnionych sztuką i designem.

sprzedaż dzieł sztuki I sztuka i design we wnętrzach I doradztwo i wsparcie architektów wnętrz I dobór prac do projektu I wizualizacje wnętrz I aranżacje wnętrz I wyszukiwanie dostępnych na rynku dzieł znanych artystów I wynajem dzieł sztuki I oprawa I transport

Tadeusz Szpunar, 1972, relief, drewno polichromowane, 123 x 123 cm

 

SZTUKA I DESIGN WE WNĘTRZACH

Stawiamy na porozumienie sztuk pięknych i projektowych, współpracujemy z architektami wnętrz i pracowniami renowacji mebli z okresu modernizmu. Starannie selekcjonujemy oferowane przez nas przedmioty. Znajdują się wśród nich produkty wybitnych projektantów współczesnego designu oraz obiekty  wspaniale wpisujące się w popularny obecnie nurt Vintage, w którym gości duch minionych epok. Urządzając wnętrze utrzymane w tym stylu, odbywa się swoistą podróż w czasie, dowiadując czegoś nowego o minionych trendach. Vintage oparty jest na indywidualizmie, a to właśnie sztuka indywidualizuje wnętrza, dlatego naszym zdaniem tak świetnie do siebie pasują.

 

Marcin Kozłowski, 2016, akryl na płótnie, 150 x 135 cm

DORADZTWO I WSPARCIE PROJEKTANTÓW

Podpowiadamy najlepsze rozwiązania dla wnętrza i jego użytkownika. Wspieramy projektantów wnętrz przy tworzeniu oferty dla klienta w zakresie uzupełnienia projektu w dzieła sztuki. Pomagamy w argumentowaniu jakości i wartości artystycznej polecanych dzieł. Dobieramy do wnętrza styl, format, technikę czy kolorystykę prac. Możemy rozmawiać z artystą o wykonaniu dzieła np. fresków, graffiti, rzeźb czy wielonakładowych prac graficznych, zaprojektowanych specjalnie na potrzeby projektu wnętrz.

Ścianka Holesov, 1960-1965, sklejka

 

 

Krzesło projektu: Charles & Ray Eames 1958, dla Vitra
Obraz: Tomasz Tatarczyk 2000, olej na płótnie,170 x 100 cm

ARANŻACJA WNĘTRZ

Klientom urządzającym samodzielnie swój dom czy biuro doradzamy w zakresie projektu wnętrz, aranżacji pomieszczeń, doboru elementów wyposażenia i dzieł sztuki. Współpracujemy z renomowanymi salonami sprzedaży ekskluzywnego wyposażenia wnętrz i galeriami designu. Zapraszamy do kontaktu z architektami w naszej galerii: Justyną Jeleń i Agnieszką Szymczak

Fotel projektu: Patricia Urquiola 2002, dla Moroso
Obraz: Jan Tarasin, 1993, olej na płótnie 130 x 98 cm

Leon Tarasewicz, 2016, akryl na płótnie, 130 x 100 cm

RYNEK SZTUKI

Posiadamy rozeznanie w zakresie współczesnych trendów i tendencji w kolekcjonowaniu dzieł sztuki. Dysponujemy aktualną bazą informacji o dziełach sztuki dostępnych na rynku oraz pomagamy w sprowadzeniu prac na zamówienie klienta.

SPRZEDAŻ DZIEŁ SZTUKI

Alfa Studio jest galerią komercyjną, finansującą się samodzielnie, pozyskującą dzieła sztuki z własnych środków. Promujemy i popularyzujemy polską sztukę współczesną. Działalność naszej galerii opiera się na malarstwie, rzeźbie, grafice i tkaninie artystycznej. Dysponujemy własną kolekcją prac cenionych, żyjących artystów z różnych pokoleń oraz obrazami klasyków współczesności, przedstawicieli awangardy, znanych i uznanych, popularnych obecnie na kolekcjonerskim rynku.

Andrzej Nowacki, 2009, akryl, relief, płyta, 100 x 100 cm

Meble projektu: M. Stam 1926, R. Schott 2014, dla Thonet
Obraz: Zbigniew Makowski, 1970, technika mieszana na papierze, 54 x 74 cm


WIZUALIZACJE WNĘTRZ

Wykonujemy wizualizacje wnętrz z kilkoma propozycjami obrazów zawieszonych w wyznaczonych na ścianie miejscach, na podstawie zdjęć wykonanych w pomieszczeniu. Dzięki nim klient może łatwo sobie wyobrazić ostateczny wygląd przestrzeni i podjąć decyzję wybierając jeden z wariantów.


Andrzej Rajch, gobelin, 213 x 190 cm

 

WYNAJEM DZIEŁ SZTUKI 

W uzupełnieniu oferty sprzedaży wprowadziliśmy również usługę bezpłatnego, krótkoterminowego wypożyczenia obrazu w celach „przymierzenia” go do wnętrza i bliższego zapoznania się z obiektem przed decyzją o jego kupnie przez klienta. Udostępniamy również wybrane prace na odpłatny najem długoterminowy. Wszystko po to aby udostępnić szerszej publiczności tę niełatwą w odbiorze sztukę i przysłużyć się do lepszego jej zrozumienia.

Aleksander Roszkowski, 2016, olej na płótnie, 126 x 126 cm

 

OPRAWA OBRAZÓW I TRANSPORT

Na życzenie klienta zapewniamy projekt i artystyczną oprawę obrazów dzięki współpracy z renomowaną warszawską pracownią oprawy dzieł sztuki stosującą historyczne technologie sięgające starożytności a także współczesne materiały i techniki. Wspieramy klientów w logistycznym działaniu, zapewniamy nieodpłatny transport prac na terenie Warszawy.

Rafał Pytel, 2005, linoryt, 100 x 70 cm

Aleksander Roszkowski, 2017, olej na płótnie, 80 x 80 cm

 


 

Zapraszamy do kontaktu ze sztuką i odwiedzenia naszej galerii

na ul. Burakowskiej 16 w godzinach 11.00-19.00

lub zapoznania się z ofertą naszej galerii na stronie internetowej.